יום רביעי, 6 בדצמבר 2023
4 הסכמות למשפחה חולמת
משפחה חולמת - יחד ולחוד

4 ההסכמות למשפחה חולמת

גם אנחנו רוצים להיות משפחה חולמת. מה זה אומר להיות משפחה חולמת? על מה עלינו להסכים ואיך עלינו ליישם את ההסכמות הללו במסגרת חיי היומיום של המשפחה? אפרת זוהר היא חולמת סדרתית והיא מלמדת על טיבם וטבעם של חלומות הלילה. היא מציעה לנו להיות משפחה חולמת כי החלומות יוצרים מציאות ויש בידינו להפוך אותם למשאב שימושי בשעה שנשכיל להבחין במתנות שהם מגישים לנו מדי לילה ולילה.

חלומות הלילה מגיעים אלינו מדי לילה כדי לתת לנו מתנות. מתנות החלום מגיעות בצורת מסרים סמויים. בשעות השינה החלומות לוחשים לנו ומלמדים אותנו מה ומי אנחנו באמת. הם מדריכים אותנו בדרכנו ומכוונים אותנו למה שבאמת טוב ונכון לנו. הם מדברים איתנו בשפה אישית ואינטימית שרק אנחנו יכולים להבין אותה, לכן, פרוש החלומות שלנו כל כך אישי ויש בידינו, אם רק נקשיב להם, להפוך אותם למשאב טבעי מכיוון שהם כל כך זמינים ולא צריך להתאמץ כדי להיות איתם בקשר יומיומי. פשוט – חולמים בלילה ומיישמים ביום.

אני מאמינה שכל חלום הוא חלום הזדמנויות. הוא פותח בפנינו כל לילה עולם פוטנציאלי חדש ומרגש, ומשפחה חולמת יכולה לעזור לכל אחד מבני המשפחה שלנו לממש את הפוטנציאל האישי שלו. לשם כך, עלינו לגבש מספר הסכמות שינחו את ההתייחסות לחלומות בבית שלנו.

חשוב להבין שילדים הם יצורים חולמים. ככל שאנחנו מתבגרים, רובנו מתרחקים מהחלימה הטבעית ומאבדים את המשאב הטבעי והזמין לנו כל כך. אני מציעה לשמר את הקשר של הילדים עם החלימה כבר בילדות, גם כדי שהם יוכלו לראות החלומות כלי שימושי עבורם, שישרת אותם לאורך הדרך שלהם בחיים, וגם כדי לפתוח לעצמנו בחזרה את הצ'אקרה של החלימה.

משפחה חולמת: הסכמה ראשונה – לחלומות הלילה יש מטרה

"ללא חלומות הלילה היינו גדלים להיות אנשים אחרים. לחלומות יש תפקיד פעיל ביצירת מציאות חיינו ובהשפעה עליה. בכוחם לעצב את עולמנו ואת אישיותנו. המסעות המתנהלים במרחב החלום מקוֹדדים בנו זיכרונות מחודשים, חיבורים ותובנות, התורמים למאגר הידע השימושי האינסופי שלנו, ההולך וגדל גם במהלך היום. כל חלום יוצר שינוי ומשפיע, גם אם הוא נשכח. השאלה הגדולה הנותרת בעינה – מהן מתנות התובנה שאנו מסכימים לגלות?"

מתוך הספר 'שיעורים במיפוי חלומות' בערכת מיפוי החלומות DREAM MAP

משפחה חולמת היא משפחה שבה כולם מכירים בהשפעת החלום של האחד על השני ועל המשפחה כמיכלול. כל חלום שותף ביצירת המציאות, לכן כל חלום משפיע על חיי המשפחה. כאשר ערים לכך שהמשפחה היא מכלול – המעגל הכי קרוב אלינו, אנו מתעוררים גם להשפעות החלום על המכלול המשפחתי.

חלומות הלילה מעורבים ביצירת המציאות היומיומית שלנו, בין אם אנחנו מודעים לכך ובין אם לא. כל חלום מיטיב וכל חלום משפיע, יש חלומות שהם ברורים לנו ואנחנו מרגישים בברור שאנחנו יודעים מה המסר שקבלנו מהם ובאיזה אופן הם מפעילים אותנו. יש חלומות שמשפיעים עלינו בצורה מיידית, מוחשית, ישירה ומובהקת ויש גם חלומות, שעל פניו, נראים לנו פחות משפיעים, כאלה שנראים לנו חסרי משמעות, לא קשורים אלינו ולחיינו או הזויים לגמרי. כל החלומות, ללא יוצא מן הכלל, גם חלום שלא זוכרים אותו, משפיע, נוטע בנו רשמים ומעורב בחיינו. בכל בוקר אנחנו קמים עם חלום שנטע בנו מצב רוח מסוים, החלטה מסוימת, תחושה או כיוון מחשבה.

כך, למשל כשלאחד מבני המשפחה יש סיוטים החוזרים על עצמם, הפחד בזמן השינה מעורר אצלו חששות ופחדים שמהדהדים לחיי היומיום ומגבילים לא רק אותו אלא את כולם,

"הילד שלי חולם כל לילה שחייזרים שורפים את הבית שלנו. הוא פוחד לישון, הוא מגיע אלינו כל לילה לחדר השינה בוכה ומתקשה להירדם. בבוקר הוא פוחד ללכת לבית הספר ואחר הצהריים עדיין החלומות מלווים אותו" בסיפור חלום זה לא רק הילד מושפע מהחלומות, זה מטריד ומדאיג את הוריו וצובע התמודדות כוללת שכל בני המשפחה מעורבים בה.

"חלמתי שאנחנו הולכים לים, פרדס קסום ופרחוני ליווה אותנו אל הים שהיה רגוע ושקט. דולפינים קפצו במים, שחו בהם שפע של דגים, ותמנון אחד שמדבר עברית סיפר לנו שעומד להיות ביקור של אונייה עתיקה בחוף ובה שומרי המים יבואו לחופים כדי לפזר אבקת כוכבים בים". מספרת אמא לילדים על חלום לילה שהתעוררה איתו בתחושה קסומה, ביטלה את כל התוכניות, הודיעה שילדיה לא יגיעו ללימודים והם נסעו לים. באותו היום היה בהחלט ים שקט והם נהנו וחשו קירבה ושקט. רק כשבילו על שפת הים היא הרגישה כמה נכון היה לקחת את הזמן יחד. הם היו כולם צמאים לזמן איכות משותף בלי שהיו ערים לכך. החלום העיר אותה לצורך שנבלע במרוץ היומיומי.

המשפחה היא מכלול שכל אחד מבני המשפחה משתתף בעיצוב הרוח בבית, לכל אחד ואחת מבני המשפחה יש אמירה והשפעה המיוחדת על כולם. הבית הוא גם מקום בו גרים. שוכן בו גם המרחב האנרגטי המשותף. כשאומרים את המלה בית, כל אחד נודד לחוויות האישיות שלו, לריחות, למראות ולתחושות הייחודיות שחווה בחייו ואלו משפיעים על החלומות ומושפעים מהם באופן ישיר. לא בכדי החלומות הם אחד הערוצים בהם עוברים בתורשה ידע ותחושות מדור לדור כשהם ממשיכים לתחזק את ההשפעה משינה לערות. זאת מכיוון שקיימת רשת חלימה משותפת, ובמשפחה הרשת הזו קרובה והדוקה, משפיעה ומהדהדת. לכן. כדי לשפר את המציאות המשפחתית, תנו לחלומות לתמוך בכם ולסייע לכם, כיחידים וכמערכת משפחתית והפכו את השפעתם מאקראית ליזומה.

כדי לעשות זאת באופן יעיל, הגדירו עם כל בני המשפחה מטרה משותפת, שוחחו עליה לפני השינה ותנו לה להיות נוכחת, היא כבר תחלחל ותופיע אצל אחד או יותר מבני המשפחה בחלום הלילה. המטרה יכולה להיות למשל שיפור דבר מה ביחסים ורצון לקבל את ההדרכה ביחס לדרך לעשות זאת, זה יכול להיות הגשמת מטרה משותפת כמו טיול או בילוי. כשאתם משפחה חולמת אתם יכולים ליהנות מרשת החלימה המשותפת ולחזק אותה עבור כולם.

עודדו את החלימה, שתפו בחלומות, קחו אותם ברצינות, הקשיבו להם ולמדו להפיק ערך מכל המתנות שהם מגישים לכם בלילה. הימנעו ממשפטים כמו – "כן, בטח, בחלום הלילה יהיה לך…", או "עזוב, שטויות, זה רק חלום" ותנו לחלומות לספר לכם את החלומות שלכם. סימכו עליהם שהם יעזרו לכם להגשים אותם.

משפחה חולמת: הסכמה שניה – לחלומות הלילה שפה משלהם

"שפת החלומות מורכבת מסמלים ומריחות, מרמזים ומעקבו מצבעים, מקולות ומדמויות. היא נחקרה מאינסוף היבטים ובחינות על ידי פילוסופים, אנשי רוח, אנשי מדע, פסיכולוגים, אנשי דת, חוקרים מתחומים רבים ואסכולות שונות שמחפשות פשר לחלומות, ועם זאת, לכולם הייתה מטרה אחת זהה: לפצח את קוד המשמעות של החלום ולהבין מה הוא מספר לנו, להגדיר מילון אחיד שיעזור לנו לשוחח עם החלום ולהבין את המסר וההנחיה שקיבלנו ממנו. פענוח פשרו של חלום מתחיל בהיכרות עם שפת החלומות האישית . זו שפה אינטימית, המספרת לנו מדי לילה סיפור מורכב ורב מימדי, הרבה מעבר לסיפור העלילה, למילים ולסמלים. בשפת החלומות האישית יש לסיפורי החלום משמעות הרלוונטית לעולמו הייחודי של החולם. השפה המיוחדת – תמונות, עלילה, תחושות וצלילים, שהיא שואבת מתוך עולם התופעות הקוסמיות, הארציות והאישיות – היא מתנת החלום, האוצרת בחובה את מסר כוונות הלב הכמוסות. כאשר שפת החלומות חושפת את האמת הנסתרת מן העין, היא מאפשרת לנו לגלות את החבוי ולהמשיג אותו במילים. כך שפת החלום משוחחת איתנו מדי יום ומספרת לנו על כוונות הלב – החל מהפחדים הכי עמוקים וכלה ברצונות ובכמיהות, משאת נפשה של האמת הפנימית. שפת החלומות האישית מאפשרת לנו להבין את משמעותו הפרטית והעמוקה של החלום ועוזרת לנו לעבור מהתבוננות אקראית ונקודתית כמו מיקוד בסמלים מקובלים או דגש על אירוע רווח ומוכר מעולמנו,  לניתוח שיטתי שאינו פוסח על אף היבט בחלום. ניתוח כזה מעביר אותנו מתפיסה מיסטית, השמה דגש על הנסתר ועל הבלתי נודע, לתפיסה מעשית שאינה מבטלת את קסם המסתורין. ההפך הוא הנכון, המסתורין מקבל תוקף פעיל בעולם המעשי."

מתוך הספר 'שיעורים במיפוי חלומות' בערכת מיפוי החלומות DREAM MAP

בחלום של הבת שלי, היא הפכה לדרקון ים ובמקום לירוק אש היא ירקה מים, היא ספרה על המפגשים שלה כדרקון, עם חיות ובני אדם שמשנים צורה. כשהיא סיפרה לי את החלום, היה לי ברור שהוא מדבר על טרנספורמציה והרגשתי בצורך לנתח איתה את מה שעלה בחלום. למרות זאת, הצלחתי להתאפק ולאפשר לה לספר ולחוות את החלום דרך העולם שלה. וכמובן, שמבחינתה החלום דיבר על דברים אחרים ממה שאני ראיתי בו. אני ממליצה לא להתערב בפרשנות של החלומות האחד של השני ולא להשפיע עליה עם פרשנות שלא מגיעה מבפנים. זה תמיד מתגלה כמופלא לראות מה החוויה האישית והפרטית שהייתה שם. היא הבינה את החלום באופן שונה לחלוטין והבינה ממנו כיצד לפעול בעניין חברתי שעמד על הפרק. כל פעם מחדש אני רואה כמה חשוב לתת לחולמים עצמם לעבד את החלום שלהם, לראות מה הוביל למה בחייהם האישיים ולתת להם לגלות באופן עצמי את מתנות החלום. החלום הזה, עם המסר והפרוש שלו, הוביל להרבה שקט בבית כי לאחר שידעה כיצד לפעול היא נרגעה ואיתה, כל הבית נרגע.

משפחה חולמת היא משפחה ששפת החלומות האישית של כל אחד נתפסת כייחודית ולגיטימית. בין בני המשפחה קיימת הסכמה לראות את מה שהופיע בחלום דרך עיני החולם ומתוך עולמו הפנימי.

המשפחה מהווה מעגל ראשון וקרוב שיש לו השפעה גדולה ואף מכרעת על שפת החלומות האישית של כל אחד ואחת מהני הבית. האמונות שמקובלות במשפחה, גם אלה שעוברת מבלי משים מדור לדור, הפחדים והחששות המשותפים, אירועים שהטביעו את חותמם על כולם, תכונות אופי ונטיות לב משותפות שמעצבים את חיי היומיום של המשפחה ומהווים מרכיב משמעותי בגישה ובתפיסת העולם של כל אחד ואחת מבני המשפחה, 

מכיוון ששפת החלומות היא שפה אישית, התאפקו מלפרש האחד את החלומות של השני. תנו לחולם להסיק מסקנות מתוך החלום כי למרות שהמרחב האנרגטי משותף וחיי היום יום מחברים בין בני המשפחה, ולמרות שרשת החלימה היא משותפת, לכל אחד הסמלים בחלום מספרים את הסיפור האישי שלו. הקפידו להשאיר כל אחד מבני המשפחה חפש לברר מהי מתנת החלום עבורו ורק משם להרחיב אותו להתייחסות ומשמעות עבור שאר בני המשפחה. באופן זה פרוש החלום והמסרים שלו משוחררים מהטיות ומאפשרים לחולם להתפתח ולחזק את עצמו מבפנים, ורק אז לטעון עליו משמעויות מקובלות. הרבה פעמים אלמנט מסוים שנתפס במשפחה בעל משמעות מסוימת עשוי לצבוע את פירוש החלום באופן שמי שחלם אותו יתעל את הפרשנות שלו בהתאם למקובל, ואת זה נעדיף למנוע כדי ליהנות מהמתנות שהחלום מגיש למשפחה דרך החולם ודרך הפילטרים האישיים שלו, כך נגלה מסר בשני רבדים – המסר לחולם והשימוש המשפחתי במסר שנחשף. בשיח של משפחה חולמת חשוב לתת את הדעת ולשים לב לתקשורת שלנו. חשוב להיות ערים לאמונות ולתפיסות שלנו ולשאול את עצמנו בכנות – האם הן משרתות אותנו ובמה אנו מזינים את עצמנו, ולהשאיר חופש לכל אחד לגבש את שפת החלומות האישית שלו ככלי לחיים שנותן ערך מוסף גם למשפחה כולה.

משפחה חולמת: הסכמה שלישית – לחלומות הלילה חוקים משלהם

"לחלום חוקים משלו השונים לחלוטין מחוקי העֵרות של זמן ומרחב, היגיון וסדר. כאשר משחזרים חלום ובוחנים אותו במטרה להבין את משמעותו, חשוב להימנע מהשוואות אוטומטיות למוּכר ולמה שאנחנו מורגלים בו. פשוט צריך להבחין, לשים את הלב על דקויות ולתת את הדעת למניפת היבטים, כמו איזה רגש עלה בזמן החלום, מהם הצלילים ששמענו, הצבעים שחווינו, טיבן של פעימות הלב ותחושות הבטן."

מתוך הספר 'שיעורים במיפוי חלומות' בערכת מיפוי החלומות DREAM MAP

משפחה חולמת לוקחת בחשבון שלא כל מה שנתפס רע במציאות הוא רע בחלום. בחלום הכל טוב וחשוב מאוד להתבונן על החלום בעיניים נקיות ולא להשוות את חלומות הלילה לחוקי הערות. אלו שני מימדים בהם ההכרה נחוות בצורה שונה, סימבולית, אישית ואינטימית. באופן רגיל, בשיתוף של סיפורי חלום, אנחנו חוששים משיפוט ומצנזרים את החלומות או חלקים מהם כדי להמנע מתחושות של בושה או רגשי אשמה. לעיתים אנחנו מצנזרים את החלום אפילו מעצמנו ובאופן בלתי מודע ממש משכיחים אותו. החוויה הלא נוחה אל נוכח חלומות כאלה קשורה לאמונה שחלומות הלילה מייצגים ומשקפים כמיהות לא ראויות ולא לגיטימיות. 

אישה, נשואה עם 3 ילדים שיתפה חלום בו "בגדתי בבעלי, היה לי קשר אהבה בארץ אחרת עם אדם שמעולם לא פגשתי במציאות. בחלום הרגשתי שמחה. חוויתי אינטימיות וקירבה מאד גדולה עם אותו האדם. אין מצב שאני משתפת את החלום הזה בעלי. הוא כל כך יכעס עלי ואני לא אקח את הסיכון לאבד אותו בגלל חלום". האשה חשה בושה על החלום שחלמה כי אנו מתייחסים אל ההתרחשויות בחלום כאילו הן מתרחשות במציאות הערה. לאחר העמקה בחלום, החולמת זיהתה כי חלום זה עורר תשוקה, ולא בהכרח מינית. בשלב זה בחייה היא היתה עסוקה מאד בשאלות של משמעות וקריירה ומצאה בחלום תשובה להגשמת הייעוד שלה. החלום הגיש את התשובה דרך תשוקה שנחוותה בסיפור אהבה אולם המתנה והתובנה עבורה היו קשורות במישרין לשינוי כיוון בעבודה שלה שהעסיק אותה בימים אלו. במשפחה חולמת יש הסכמה להימנע משיפוט מתוך הבנה שהמסר של החלום לא טמון בעלילה שלו. וכשמותר לספר הכל – כולם שותפים וכולם מרוויחים.

ילד בן 7 סיפר ש"בחלום שחלמתי ההורים שלי מתים. היינו בבית ופתאום סיפרו לי שאמא ואבא מתו, ומאז אני עצוב" אלו החלומות הכי רגישים ונוגעים בלב אצל כל אחד ואחת מאיתנו, לרוב, נבחר שלא לדבר עליהם. גם במקרה זה לא היה קל לילד לחלוק את חלומו. וכשחלק אותו אמרו לו 'זה היה רק חלום מפחיד, זה לא באמת' ונכון, הוריו עדיין כאן, יחד עם זאת, ההרגשה שעולה בו בכל פעם שהוא נזכר בחלום זהה, הוא חווה עצב עמוק ופחד שהדבר יתממש במציאות. יש כאלה שטועים לחשוב שחלומות מביעים משאלות או פחדים, כמו הפחד של הילד להינטש ולהישאר לבד, ולכן הם רואים בהם 'משהו רע'.  ואני מזכירה שמה שנחשב בעינינו רע במציאות לא אומר שזה רע בחלום. המוות בחלומות יכול להיות, למשל, תזכורת למעגל החיים שבו המוות מתקיים ונוכח כל הזמן, באופן טבעי. חלום על מוות נועד להזכיר לנו להודות על החיים, לעזור לנו לדבר אותו ועליו, מבלי שיהיה מושתק ומשתק. התמודדות עם פחד מוות בחלום יכולה להאיר את מה שחשוב בחיים מתוך ההכרה בסופיות שלהם. ואפשר לכוון את השיח לשאלות של בחירה מבלי לפחד של נבואה שמגשימה את עצמה.

האפשרות לחלוק חלומות בסביבה אינטימית, מכילה, אמפטית ולא שיפוטית ללא פחד או בושה ולהסכים לא להסיק מסקנות בהתרחשויות החלום לגבי המציאות הערה, מאפשרת למשפחה חולמת להעמיק את החוויה האינטימית ולממש את הפוטנציאל לסייע לכל בני המשפחה להעמיק את היחסים ולהיפתח ברגישות ובאהבה. שתפו האחד את השני גם, ובעיקר, בחלומות שמעלים 'דברים רעים' וזכרו שאין זה מעיד על המציאות. הסכימו לחלוק חלומות ללא בושה וללא התנגדות ושימרו על חלומות המשפחה באופן פרטי ואישי. במקרה הזה – הכול נשאר במשפחה!

משפחה חולמת: הסכמה רביעית – לחלומות הלילה יש את הדרך שלהם להדריך אותנו

"חלום לילה יכול להשיב לנו על שאלות והתלבטויות המעסיקות אותנו, גם אם לא ביודעין, או להרחיב את מנעד אפשרויות המענה להן. החלום מנכיח את כוונת ליבנו, הוא מנגיש לנו אותה באופנים רבים בתמונה או בסיפור, בצלילים, בריחות ובחוויות – מזכיר לנו את מה שרצינו ושכחנו, את מה שלא העזנו או שלא מצאנו לו מילים. בלילה, ללא מאמץ, כשאנו נקיים מהרגלים ומהסחות דעת, מציפיות ומשיפוטים, מגיחה כוונת הלב עם איכויותיה לבריאת מציאות

ומה היא כוונת הלב? השומרת הנאמנה של הידיעה, של נטיית הלב הראשונית והכנה, של האמת הפנימית שלנו. היא משאירה בליבנו חותם, אך לעיתים הוא מִטשטש מול תפיסות ושיפוטים שאימצנו בהשפעת האשליה הקודרת ומחולליה. לעיתים כוונת הלב גלויה וברורה, אך לא פעם היא מוסוות בגלימת התעתוע של האשליה זו הנאמנה לפחד ולא לגילוי האמת, החלום מוצא את דרכו להאיר על יוצא הדופן, ובידו לחזק תחושה של ודאות וביטחון באמת".

מתוך הספר 'שיעורים במיפוי חלומות' בערכת מיפוי החלומות DREAM MAP

משפחה חולמת מאמינה לחלום ומאמינה שהחלום הוא דובר האמת שלנו, ששולח לנו את ההדרכה הטובה ביותר עבורנו גם היא שונה ממה שציפינו ורצינו.

במשפחה, הרבה פעמים נערמות ציפיות זה מזה. ההורים מצפים מהילד שישקיע בלימודים כדי שיהיה רופא, הילד מצפה מהוריו למסיבת יום הולדת מפוארת כמו שנהוג בקרב  חבריו, האבא מצפה מהאמא לחנך את הילדים בדומה לו, על פי אמות המידה הראויות בעיניו, האמא מצפה מהמשפחה כולה להתנהג בהתאם לציפיות של עצמה וכך, הציפיות מניעות את ההתנהגויות של בני הבית – המחלוקות ביניהם, הפערים, האכזבות וגם ההיענות לציפיות משפיעה על השיח המשפחתי כמו גם על ההתנהלות של חיי היומיום בבית.

כל אלו מתרופפים בחלום. כשהולכים לישון הגירויים והסחות הדעת שקטים, השיפוטים של מה צריך ומה ראוי לא מפעילים אותנו כמו בזמן הערות, הכול שומט מאחיזתו ובחלום אנו פועלים אחרת. אלו רגעים מבורכים, כי אנו פועלים בחלומות הלילה בתואם לכוונת הלב. היא מתגלה, באופן חלקי או מלא, באופן גלוי או סימלי, ומספרת לנו על דרכי פעולה שעשויות לתמוך בנו ולסייע לנו ליצור את דרכנו חיי היומיום, במציאות הפיזית, הערה.

ילדה מספרת ש"חלמתי שאני לוליינית בקרקס. הופעתי והרגשתי שמחה וחגיגיות. בכל פעם שאני נזכרת בחלום אני מתלהבת עוד יותר ואני כבר יודעת כשאהיה גדולה רוצה לעבוד בקרקס". הוריה של ילדה זו זיהו שהיא מאוד מוכשרת בציור, הם רשמו אותה לחוגי העשרה ודרבנו אותה לכיוון הזה ולא היו ערים לכך שהיא מנסה לרצות אותם, בזכות הקשבה לחלום שחלמה הם נתנו לו תוקף ונפתחו לרעיון לטפח את המיומנויות הנדרשות שלבה צמא להן.

החלומות מחברים לתעוזה. אנו לא חווים מגבלות ופחדים באופן שבו חווים אותם במציאות. אנו משוחררים מהמושג שיש לנו על דברים בהכרה הערה שלנו וחשופים לאיכויות חדשות שמתעוררות בנו. בזמנן שלהן. למעשה, מדובר בהתחדשות שמתרחשת כל בקר שאנחנו יכולים להתייחס אליה כקריאה להתעוררות. כל בקר יש לנו הזמנה לנפץ תקרות זכוכית ללא יוזמה או מאמץ, להעז ולעשות דברים שלא תארנו לעצמנו שנעשה ונזרע בנו האומץ לבצע באופן שלא היינו יכולים לשער לעצמנו מתוך מיגבלות ההכרה הערה. החוויה החדשה והמשוחררת הזו מצטרפת מקודדת בנו, כך שבמידה ומימשנו את הפוטנציאל שנפתח בנו, שהלילה הצטרף לדאטה שלנו, פרצנו את גבולות עצמנו ובמידה ולא – הוא שוכן שם, מחכה למימוש. זו גם הסיבה שחלום עבר נשאר תמיד רלוונטי וכדאי לתעד ולשמור את כל סיפורי החלום. בכך אפשר להגדיל את המסה הטובה במשפחה ולנתב באופן מודע ומושכל את יצירת המציאות שלנו באמצעות החלומות.

אני עצמי מנהלת יומני חלומות מאז הילדות וכשאני פותחת יומן חלומות עתיק, או כשאני מעוררת חלום ילדות, אני מרגישה שקיבלתי מתנה מחדש, ואני רואה, במרחק הזמן, כמה החלומות הם חלק מהווייתי, ממי שאני. ההבנה הזו עוררה בי קריאה פנימית להוציא לאור יומן חלומות – DREAM DIARY שמרכז, מעבר למקום לכתיבת החלומות, גם תובנות וכלים שימושיים לתיעוד וזכירת חלומות. היומן מובנה בצורה שיטתית שתואמת את המעברים בין יום ולילה, ולוקח צעד אחרי צעד, ליצירת זמן מעגלי המבוסס על עיקרון הרצף המחזורי משינה לעירות לשינה לעירות. לכל אחד מהילדים שלי יש יומן כזה ליד המיטה והם כבר ערים לרצף המחזורי של היממה ומבינים את עומק ההשפעה והמעורבות של החלימה בלילה, על המציאות הערה היומיומית, וכל שכן להשפעה שיש לה על חיי המשפחה.

מכיוון שהחלום הוא קודש הקודשים של האינטימיות, כי הוא חושף את האמת הפנימית ואת הפוטנציאל של החולם, ומתוך ידיעה שהחלום תמיד לטובתנו הגבוהה ביותר, משפחה חולמת מזהה את ההזדמנות הנהדרת להיחשף לאמת הפנימית של כל הקרובים לנו ביותר, ובעזרתה לתת מקום לתעוזה ולהעמיק את היחסים מתוך הכרה עמוקה של האחר והכרה בייחודיות ובחד פעמיות המאד מאפיינת אותו, לראות כל אחד לאור האמת הפנימית שלו ולעודד כל אחד מבני המשפחה לממש את הפוטנציאל שלו.

אודות אפרת זוהר

מאז שאני זוכרת את עצמי החלומות סיקרנו אותי. מידי בוקר, באופן אינטואיטיבי הקשבתי בקולם. במהלך שנים רבות חלמתי את הדרך לחדש את כוחם של חלומות הלילה וקיבלתי לכך הנחיה מחלומות הלילה שחלמתי. פיתחתי שיטה שמחברת מחדש לחלומות, פותחת את צ'אקרת החלימה והופכת את חלום הלילה לכלי פרקטי יומיומי במטרה ליצור מציאות ולממש פוטנציאלים באמצעות פרוש חלומות יסודי ומובנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פתיחת צ'אט
1
תקשרו איתנו בוואצאפ
צ'אט עם 'משפחה בהשראה'
היי. איך נוכל לעזור לך?